![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13746478
*
nr 1374 6478
Spegel
nutida, 117x65 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2021
kl 19:02:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/1 21:15:46
1
100 kr
24/1 23:24:18
2
150 kr
25/1 18:41:55
3
200 kr
25/1 18:55:36
4
350 kr
25/1 18:56:47
4
350 kr
25/1 18:57:06
5
300 kr
25/1 18:57:06
4
350 kr (Budbetjänt)
25/1 18:57:47
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1374 6478
Spegel
nutida, 117x65 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/1 21:15:46 | 1 | 100 kr |
24/1 23:24:18 | 2 | 150 kr |
25/1 18:41:55 | 3 | 200 kr |
25/1 18:55:36 | 4 | 350 kr |
25/1 18:56:47 | 4 | 350 kr |
25/1 18:57:06 | 5 | 300 kr |
25/1 18:57:06 | 4 | 350 kr (Budbetjänt) |
25/1 18:57:47 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53